Jak pečovat o šperky Ritual Jewels?

Aby Vám a šperky vydržely co nejdéle krásné a neztrácely na své kvalitě, je nutné o ně náležitě pečovat a nevystavovat je podmínkách, při kterých jsou znehodnocovány.

Šperky nepatří do vody
Mnoho lidí zapomíná na to, že šperky nepatří do vody. Proto je nutné je chránit před vlhkostí a vždy sundat před tím, než podstoupíte osobní hygienu či před tím, než se potopíte do bazénu. Šperky jsou také citlivé na slanou mořskou vodu - je pro ně extrémně škodlivá a nemělo by nikdy dojít ke styku šperků s mořskou vodou.

Přímé slunce a pot šperky také poškozuje
Ano, i vystavení šperků přímému slunci může škodit stejně tak jako pot. Každý člověk se přirozeně potí. Někteří lidé mají však agresivnější pot (což není nic neobvyklého), který může způsobovat znehodnocení především kovových částí šperků.

Šperky trpí i kosmetikou
Šperky mohou být poškozovány také kosmetikou, což si mnoho lidí neuvědomuje. Lak na vlasy, parfémy, krémy a jiná kosmetika výrazným způsobem ovlivňuje stav šperků. Proto Vám doporučujeme vždy se nejprve nalíčit, upravit a až poté se ozdobit šperky.

Kam ukládat šperky
Toto je další chyba, kterou mnoho lidí dělá - své šperky pokládají na okraje umyvadel, nechávají volně ležet či skladují všechny šperky v jedné krabičce propletené dohromady. Šperky se pak odírají o sebe, narážejí a mohou se tak poškodit, ztrácet barvu či šednout. Ukládejte tedy Vaše šperky do vlastních krabiček nebo sáčků k tomu určených. Náhrdelníky je také vhodné zavěsit na stojánky. Zabráníte tak tomu, aby se řetízek náhrdelníku zamotal a byl následně poškozen.

Čištění šperků
Na každém šperku se časem usadí nános nečistot, krémů či zbytků kosmetiky, které je pak nutné šetrně očistit. Čím častěji jsou šperky nošeny, tím častěji byste je také měli čistit. V klenotnictvích lze zakoupit speciální roztoky, kterými své šperky bezpečně vyčistíte. Je vhodné také ošetřovat své šperky jemným suchým hadříkem nebo kouskem vaty.